Turnieje Grand Prix 2024

Cykl Grand Prix 2024 obejmuje 9 turniejów:
1.II Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble
2.II Mistrzostwa Suchedniowa w Scrabble
3.V Otwarte Mistrzostwa Białegostoku o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku
4.XXV Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
5.XVIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
6.XXVIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
7.VII Otwarte Mistrzostwa Gdańska
8.XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
9.XXVI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2024 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 145,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (złotej) Grand Prix 2024 zdobywa 25 najlepszych zawodników turnieju.
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste piąte miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie – sumarycznie więc za pierwsze miejsce zostanie przyznane 35 punktów, za drugie miejsce 30 punktów i za trzecie miejsce 25 punktów.
  4. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2024 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 145,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2024 do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z dziewięciu turniejów.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2024 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2024 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMARedaSuchedniówBiałystokInowrocławMilanówekKrakówGdańskRacibórzNowe Miasto Lubawskie
1Kamil Górka11335223521
2Dominik Urbacki1101135212221
3Maciej Czupryniak8322123514
4Jakub Hassa6925171116
5Michał Waszkiewicz62173015
 Krzysztof Mówka62922625
7Michał Alabrudziński603030
8Marek Dudkiewicz591681520
9Błażej Ochocki5292518
10Marcin Rogala49111820
11Mariusz Skrobosz46201511
12Bartosz Morawski423012
13Przemysław Herdzina402119
14Karol Wyrębkiewicz392019
15Mikołaj Cieplik362016
16Franciszek Łysek3535
17Jacek Mańko341618
18Maciej Skrzypczak311813
19Paweł Zbrowski3030
20Tomasz Nasiłowski2525
 Łukasz Bobowski2525
 Irena Sołdan251951
23Krzysztof Kodzis24168
24Krzysztof Sporczyk231013
25Miłosz Wrzałek2222
 Tomasz Suchanek22148
27Rafał Lenartowski2121
28Grzegorz Święcki1919
 Adam Sternik1919
30Robert Kuszpit18612
 Jan Mrozowski1818
32Wojciech Zemło1717
 Dawid Adamczyk1717
 Rafał Stachowski1717
 Natalia Woźniak17134
 Andrzej Kowalski17143
37Jakub Zaryński16106
38Krzysztof Gibas1515
 Szymon Jachimek1515
40Magdalena Parowicz1414
 Adam Ziemniewicz1414
 Arkadiusz Kleniewski14419
43Michał Kolaj1313
 Łukasz Barbuziński1385
 Andrzej Kwiatkowski1313
46Jacek Baltyn1212
 Andrzej Bednaruk1212
48Adrian Ziemniewicz1111
49Bogdan Kozłowski1010
 Artur Irzyk1010
 Sławomir Piotrowski1010
52Bartosz Bartczak99
 Jakub Onoszko9243
 Beata Stelmach99
55Krzysztof Zawadzki88
56Maciej Nawrocki77
 Kamil Kister77
 Piotr Broda77
 Andrzej Rechowicz77
 Mariusz Orzeł77
61Andrzej Grabiński66
 Michał Mikołajczyk66
63Kazimierz Merklejn55
 Rafał Wesołowski55
 Maciej Kuczyński55
66Samir Chakrar44
 Alicja Wałaszewska-Kempa44
68Tomasz Sehnal33
 Laura Pisula33
 Anita Bruska33
71Szymon Płachta22
 Paweł Maciejczuk22
 Grzegorz Kurowski22
 Waldemar Wypchał22
75Jakub Spylczyn11
 Dariusz Białobrzewski11
 Jakub M. Kowalski11

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMARedaSuchedniówBiałystokInowrocławMilanówekKrakówGdańskRacibórzNowe Miasto Lubawskie
1Adam Ziemniewicz3071310
2Maciej Skrzypczak271314
3Krzysztof Kodzis261511
4Robert Kuszpit23914
5Andrzej Bednaruk21975
 Jakub Onoszko211812
7Tomasz Sehnal1679
 Jacek Baltyn16133
9Paweł Zbrowski1515
 Wojciech Zemło1515
 Tomasz Nasiłowski1515
 Bogdan Kozłowski15213
 Krzysztof Gibas1515
14Adam Sternik1414
 Maciej Nawrocki1414
 Grzegorz Święcki1414
17Samir Chakrar1313
18Marcin Rogala1212
 Paweł Maciejczuk1266
 Andrzej Kwiatkowski1212
 Rafał Stachowski1212
 Beata Stelmach1212
23Dariusz Białobrzewski1111
 Andrzej Grabiński1111
 Szymon Jachimek1111
 Adrian Ziemniewicz1111
27Anita Bruska1028
 Andrzej Rechowicz1010
 Aleksander Puchalski1010
 Magdalena Parowicz1010
 Laura Pisula1010
32Patrycja Kuszpit918
 Paweł Kamiński99
 Waldemar Wypchał99
35Sławomir Piotrowski88
 Jakub M. Kowalski88
 Zbigniew Wietecki835
38Agnieszka Matus734
 Błażej Ochocki77
 Jarosław Michalak77
41Andrzej Rakoczy66
 Krzysztof Zawadzki66
 Ala Białobrzewska66
44Jarosław Borowski55
 Mariusz Orzeł55
 Jerzy Matyasik55
47Michał Mikołajczyk44
 Bernadeta Kudlińska44
 Marianna Kozłowska44
 Karolina Urbańska44
51Jakub Błażejewski33
 Alicja Wałaszewska-Kempa33
53Dorota Ostrowska22
 Kamil Klinkosz22
 Małgorzata Szmuksta22
56Stefan Kurszel11
 Eugeniusz Wróblewski11
 Jarosław Puchalski11
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie